Yardımın Temel Koşulları
tusag, türkiye şehit aileleri vakfı, türkiye şehit aileleri ve gaziler vakfı, gaziler vakfı, türkiye gaziler vakfı
19346
page-template-default,page,page-id-19346,page-child,parent-pageid-19343,bridge-core-2.4.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-22.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-18916
 

Yardımın Temel Koşulları

YARDIMIN TEMEL KOŞULLARI

 

Türkiye genelinde “Farkındalık Oluşturma ve Dayanışma Kampanyası” gerçekleştirmek için çalışmalar başlatan vakfımız, kampanyadan elde edeceği gelir ve bağışlar ile Şehit Ailelerimizin, Gazilerimizin ve Gazi Ailelerimizin üzerindeki sosyo-ekonomik yükü hafifletmek amacıyla ilk olarak Yardım Destek Programı oluşturacaktır. Yapılacak faliyetler aşağıda listelenen şekilde gerçekleştirilecektir.

 

1: Şehitlerimizin ve Gazilerimizin çocuklarına “Öğrenim Bursu” sağlamak.

 

2: Ankara’da yapılması planlanan, Vazife Malulü Şehit, Gazi ve Ailelerinin toplumsal yaşama daha kolay uyum sağlayabilmeleri adına, uzmanlar tarafından psikolojik destek eğitimleri ve seminerlerinin verileceği TUSAG Vakfı / Akıllı Sosyal Rehabilite Tesis yapmak.

 

3: Evleri kötü durumda olan Şehit Ailelerimizin ve Gazilerimizin evlerine bakım ve onarım yaptırmak.

 

4: Maddi imkânları yetersiz, ihtiyaç sahibi Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize maddi destek sağlamak.

 

5: Şehit Ailelerimizin ve Gazilerimizin morallerini yükseltmek, sosyal-kültürel etkinliklerine katkı sağlamak amacı ile sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmek.

 

Vakfımız yardıma ihtiyacı olan aileleri belirlemek adına bir liste oluşturmaktadır. Ayrıca İnternet sitemizde duyurular kısmından yayınlanarak bildirilecek ‘’ Destek Ön Başvuru Formu’’ aracılığıyla sosyal yardım başvuruları alınmaya başlanacaktır.

 

Vakfımızın yardım yapabilmesi için yardım yapılacak kişinin Şehit Ailesi, Gazi ve Gazi ailesi olması gerekmektedir. (MSB Sağlık Dairesi Başkanlığınca rapora istinaden malul veya engelli kararının verilmiş olması.)