Savaşı Başlatan Ermenistan Kazanan Soydaşımız Azerbaycan Oldu!
tusag, türkiye şehit aileleri vakfı, türkiye şehit aileleri ve gaziler vakfı, gaziler vakfı, türkiye gaziler vakfı
20302
post-template-default,single,single-post,postid-20302,single-format-standard,bridge-core-2.4.1,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-22.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-18916,elementor-page elementor-page-20302

Savaşı Başlatan Ermenistan Kazanan Soydaşımız Azerbaycan Oldu!

Azerbaycan Karabağ’ın Türk yurdu olduğunu bir kez daha tüm dünyaya gösterdi! Ateşkes ihlali yaparak Azerbaycan sınırlarına saldıran ve sivillerin ölümüne neden olan Ermenistan, savaşı kaybederek dersini aldı.

Azerbaycan topraklarının yüzde 20’sine tekabül eden Dağlık Karabağ, 30 yıldır Ermenistan işgali altında. 1994 yılından beri uygulanan ateşkesi bozan Ermenistan, Karabağ’ın önemli bir bölgesi olan Hocalı’da yaptığı katliam tüm dünya tarafından bilinirken halen sivilleri öldürme gayretinde. Son olarak Ermenistan’ın başlattığı savaşı güçlü ordusuyla Azerbaycan kazandı. Ateşkes anlaşması yapılarak Dağlık Karabağ’ın bazı bölgelerinin Ermenistan’dan alınarak Azerbaycan’a verildiğini büyük bir mutluluk ile karşılıyoruz. En başından beri yanında olduğumuz kardeş ülkemiz Azerbaycan’ı kutluyoruz! Bu savaşta ve önceki tüm savaşlarında kaybettikleri şehitlerine Allah’tan rahmet diliyoruz.