Misyon ve Vizyon
tusag, türkiye şehit aileleri vakfı, türkiye şehit aileleri ve gaziler vakfı, gaziler vakfı, türkiye gaziler vakfı
19284
page-template-default,page,page-id-19284,page-child,parent-pageid-13383,bridge-core-2.4.1,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-22.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-18916
 

Misyon ve Vizyon

MİSYON


Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı olarak teşkilatımız; Şehit Ailelerimize, Gazi ve Gazi Ailelerimize feyizli projeler üreterek hizmet etmeyi görev edinmiş bir kuruluştur.

 

VİZYON


Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı; bin yıldır bu toprakları bize vatan kılan, gelecek bin yıllarda da Milletimizi bu topraklarda var edecek olan “Şehit ve Gazilik Ruhunu” diri tutmayı, gelecek nesillere taşımayı vizyon edinmiştir. Bu vizyon temelinde Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimizin yaşam kalitesini artırmak kapsamında öncelikle sağlık, eğitim ve istihdam olmak üzere her türlü gereksinimlerini karşılamaya katkı yapacak projeler üretmek, dayanışma ve farkındalık oluşturmaya yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlemek, Vakfın öncelikli hedefleri arasındadır.

 

TEMEL GÖREVLERİMİZ


  • Şehit Ailelerimizin, Gazilerimizin ve Gazi Ailelerimizin sağlık ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, sağlıklı ve huzurlu bir hayat yaşamalarını sağlamak için çözüm projeleri ve sosyal donatılar oluşturmak.
  • Şehit Ailelerimize, Gazilerimize ve Gazi Ailelerimiz ve çocuklarının mesleki yeterlilik ve becerilerini geliştirici eğitim programları düzenlemek, istihdama etkin katılımlarını sağlamak için çalışmak.
  • Şehit ve Gazi Çocuklarımızın vatan ve vatandaşlık bilincine sahip, nitelikli bireyler olarak yetiştirilmesine katkı sağlamak; eğitim ve öğrenim süreçlerinde destek vermek.
  • Sosyal ve kültürel faaliyet projeleri ile Şehit Ailelerimizin, Gazilerimizin ve Gazi Ailelerimizin moral ve motivasyonunu yükseltmek, dayanışmayı daha da artırmak, toplumsal farkındalık oluşturmak.
  • Vakfın misyon ve vizyonu temelinde temsil kabiliyeti tam bir kurumsal yapı oluşturmak; sürdürülebilirlik kapsamında manevi ve beşeri altyapıyı kurmak, mali – finans kaynakları sağlamak.