Başkanın Mesajı
tusag, türkiye şehit aileleri vakfı, türkiye şehit aileleri ve gaziler vakfı, gaziler vakfı, türkiye gaziler vakfı
19313
page-template-default,page,page-id-19313,page-child,parent-pageid-13383,bridge-core-2.4.1,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-22.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-18916
 

Başkanın Mesajı

Üstüner Midiliç Biyografi

 

Üstüner Midiliç, 1971 Ankara doğumlu, evli ve üç çocuk babasıdır. 1992 yılı Temmuz ayında, Van’ın Başkale İlçesinde, terör örgütü PKK ile olan çatışmada yaralanarak, 3713 sayılı kanun kapsamında Terörle Mücadele Gazisi unvanı ile devlet övünç madalyasını almıştır.

 

2016 yılında Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı’nı (TUSAG) kuran Üstüner Midiliç, 2014-2019 yılları arasında Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Ankara 2 No şube başkanlığı yapmıştır.

 

Midiliç, halen TUSAG Vakfı’nın kurucu üyesi ve genel başkanlık görevlerini yürütmektedir.

 


Başkanın Mesajı

 

Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı olarak öncelikli amacımız, Ülkemiz için Kahramanca mücadele vermiş, Allah katında yüce makama erişmiş Şehitlerimizin, Şehit Ailelerimizin ve Gazilerimizin değerli olduklarını hissettirmek, yaşam kalitelerini artırmak, öncelikle sağlık, eğitim ve istihdam olmak üzere her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya katkı sağlayacak projeler üretmek, dayanışma ve farkındalık oluşturmaya yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlemek, Vakfımızın öncelikli faaliyet hedefleri arasındadır.

 

TUSAG Vakfı olarak; bin yıldır bu toprakları bize vatan kılan, gelecek bin yıllarda da Milletimizi bu topraklarda var edecek olan “Şehitlik ve Gazilik Ruhunu” diri tutmak, bu ruhu gelecek nesillere taşımak temel görevimizdir.

 

Malazgirt’ten 15 Temmuz’a cümle Şehitlerimizi ve ahirete intikal eden Gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, hayatta olan Gazilerimize huzur içinde sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

 

VAKIF GENEL BAŞKANI
ÜSTÜNER MİDİLİÇ