10 Aralık 2016 Vodafone Park saldırısı şehitlerini anıyoruz!
tusag, türkiye şehit aileleri vakfı, türkiye şehit aileleri ve gaziler vakfı, gaziler vakfı, türkiye gaziler vakfı
20288
post-template-default,single,single-post,postid-20288,single-format-standard,bridge-core-2.4.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-22.6,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-18916,elementor-page elementor-page-20288

10 Aralık 2016 Vodafone Park saldırısı şehitlerini anıyoruz!

10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Beşiktaş’ta iki ayrı noktada gerçekleştirilen bombalı saldırılarda 37 emniyet personeli şehit olmuş ve 7 sivil hayatını kaybetmişti. Patlamanın yıldönümünde şehit polislerimize ve vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

10 Aralık 2016’da Beşiktaş – Bursaspor maçının ardından maçta görevli polislerin toplanma noktasında bomba yüklü bir araç patlatılmıştı. Vodafone Park yakınındaki bu saldırıdan 45 saniye sonra Maçka Demokrasi Parkı’nda polisler tarafından fark edilen bir canlı bomba kendini patlatarak ikinci saldırı gerçekleşti. Bu iki saldırıda 39 polis şehit olurken, 7 sivil vatandaşımız hayatını kaybetti. Saldırıyı bölücü terör örgütü TAK üstlenmişti.

Çevik Kuvvet’e bağlı Tim 47’nin şehitleri; Ufuk Bozgeyik, Erdem Özçelik, Adem Oğuz, Ali Aksoy, Okan Doğan, Adem Serin, Mehmet Zengin, Soner İdil, Mustafa Öztürk, İlker Uylaş, Durmuş Öcal, Yasin İke, Mehmet Atıcı, Hüseyin Akyüz, Hasan Bilgin, Vefa Karakurdu, Hüseyin Dalgılıç, Murat Yılmaz, Oğuzhan Duyar, Metin Düzgün, Nazif Emre Horoz, Süleyman Sorkut, Kadir Yıldırım, Hamdi Dikmen, Bora Çelik, Mustafa Kemal Devrilmez, Çetin Sarıkaya, Uğur Ürker, Hakan Tanrıkulu, Mehmet Taş, Enes Çiçek, Haşim Usta, Osman Börkoğlu, Ali Osman Şahin, Yakup Çapat, Muammer Nacakoğlu.

Hayatını kaybeden siviller; Velat Demiroğlu, Ahmet Dokuyucu, Yasin Görkem Yazıcı, İsmail Koç, Tunç Uncu, Selin Çelik, Berkay Akbaş.